Ogród sąsiedzki przy Targowej 56

Przeprowadzka to nie tylko zmiana lokalu… Wraz z przeprowadzką na Starą Pragę nasz FabLab zyskał niesamowite sąsiedztwo. Centrum Kreatywności Targowa to przestrzeń, która gości pod swoim dachem wiele firm branży kreatywnej. Gdy rozprawiliśmy się z podstawowymi wyzwaniami w naszej nowej przestrzeni, mogliśmy zaangażować się w bardzo ciekawą akcję sąsiedzką. O tej akcji możecie przeczytać poniżej.

W trakcie jednego z pierwszych spotkań z gospodarzami CKT i innymi najemcami zostaliśmy zaproszeni do wspólnego projektu o nazwie “ogród sąsiedzki”. Zadanie brzmiało następująco: zaaranżować część parkingu, która mieści się w sąsiedztwie Bazaru Różyckiego i nowoczesnego budynku CKT, by pełniła też funkcję prospołeczną, integracyjną, była miejscem otwartym i dostępnym dla wszystkich tych, którzy chcą się spotkać, popracować, porozmawiać. Takie zadania lubimy najbardziej!

Rozpoczęliśmy od warsztatów design thinking. W trakcie kilkugodzinnego spotkania wspólnie z innymi użytkownikami tej przestrzeni przeprowadziliśmy analizę potrzeb i możliwości, jakie drzemią w tej przestrzeni. Podstawową potrzebą okazała się nieformalna przestrzeń do pracy i spotkań oraz dodatkowa zieleń.

null

Następnie powstał plan na kolejne spotkania:

  • projektowanie i budowa stołu społecznego, 
  • projektowanie ogrodu wraz z systemem nawadniania,
  • warsztaty rodzinne - budowa domków dla jerzyków.

null

W ostatni weekend zakończyliśmy pracę. Efekty naszej możecie ocenić sami, odwiedzając ogród i odpoczywając przy Targowej 56. W warsztatach wzięło udział wielu sąsiadów, wolontariuszy i przyjaciół Fablabu. Serdecznie zapraszamy!

null

 

Wróć