Pomiń nawigację

Wolontariat

Zastanawiasz się jak można dołączyć do społeczności FabLabu? Posiadasz wiedzę i umiejętności z zakresu jednej z naszych pracowni? Chcesz rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie realizować własne projekty?

Jedną z możliwości jest zgłoszenie się do nas na wolontariat.

Dlaczego warto?

Dołączając, stajesz się częścią kreatywnej społeczności, w której możliwe jest stworzenie praktycznie wszystkiego!

Mocą naszego zespołu jest różnorodność naszych umiejętności. Skupiamy kreatywne osoby o przeróżnych kompetencjach - od specjalistycznej wiedzy na temat druku 3d, przez znajomość tajników mikroprocesorów, po umiejętność haftowania z wykorzystaniem maszyn cnc. Tworzymy atmosferę, która sprzyja prototypowaniu i eksperymentowaniu. Wymieniamy się wiedzą, robimy twórcze projekty, szukamy kreatywnych rozwiązań dla wyzwań społecznych. Przy tym wzajemnie inspirujemy i dobrze się bawimy!

Na czym polega wolontariat?

Wolontariusze otrzymują od opiekunów i opiekunek pracowni różne zadania, dzięki którym pomagają w codziennym działaniu i porządkowaniu przestrzeni. Ponadto zaproszeni są do realizacji ciekawych inicjatyw, wsparcia podczas otwartych wydarzeń, oprowadzania po FabLabie, a także dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Niektóre osoby wychodzą również ze swoją propozycją i inicjatywą zadań, które realizują w dostosowanym do swoich potrzeb rytmie. Przed rozpoczęciem wolontariatu podpisujemy umowę wolontariacką. Umawiamy się na zaangażowanie w wymiarze pięciu godzin na tydzień. Najpierw na okres próbny dwóch miesięcy, po tym okresie odbywamy rozmowę i decydujemy się na przedłużenie lub zakończenie wolontariatu.

Co otrzymujesz jako wolontariusz?

Wolontariusze otrzymują szkolenia z obsługi maszyn i narzędzi obecnych w pracowniach. Dzięki temu mogą później samodzielnie lub pod okiem kogoś z większym doświadczeniem korzystać z wybranych sprzętów i pracowni, oczywiście na określonych zasadach. Wolontariusze otrzymują dostęp do pracowni od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19. W tym czasie, realizują zadania, ale też mogą realizować swoje pomysły i projekty.

Jak zgłosić się do nas na wolontariat?

Nabór na wolontariat przeprowadzamy cyklicznie, kilkukrotnie w ciągu roku. Aplikować możesz przez wypełnienie formularza, który zostanie tutaj zamieszczony. Po wypełnieniu formularza, prosimy o dosłanie mailowo cv na adres mail@fablabwarszawa.pl.

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00