Pomiń nawigację

Czym są warsztaty dla szkół?

W ramach warsztatów dla szkół pokazujemy uczniom i uczennicom oraz nauczycielom_kom zastosowanie nowych technologii w praktyce. Zajęcia mają za zadanie wzmocnić cyfrowe i manualne kompetencje uczniów i uczennic z dziedzin takich jak stolarstwo, projektowanie 2d i 3d, szycie ręczne, programowanie i elektronika czy też design thinking.

Podstawą naszych działań jest łączenie wiedzy zdobytej na szkolnych lekcjach z nowoczesnymi technologiami. Nasze warsztaty i zajęcia opieramy o podstawę programową i doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej praktyki naszych edukatorów_ek.

Na zajęcia grupowe mogą również zgłaszać się zorganizowane grupy pozaszkolne.

Warsztaty trwają 4 godziny lekcyjne (180 minut z przerwami).

decoration image

Brzmi interesująco? Co zrobić krok po kroku?

Zapisów dokonuje opiekun grupy. Zajęcia wybiera z proponowanych przez nas dostępnych tematów i terminów.

Pracujemy w grupach maksymalnie 12 osobowych, dlatego klasa, w zależności od jej liczebności zostanie podzielona na takie grupy i każda z nich będzie na innych zajęciach. Należy zatem wybrać jeden z warsztatów w pasującym Ci terminie i w formularzu zgłoszeniowym wybrać w miarę dostępności warsztaty dla każdej grupy.

Zwróć uwagę, dla jakiej kategorii wiekowej przewidziany jest dany scenariusz.

W razie wątpliwości, skontaktuj się z nami telefonicznie.

Zgłoś grupę na zajęcia

Przykładowe zajęcia, jakie znajdziecie w naszej ofercie.

String art, stwórz wyjątkowy obraz!

Podczas warsztatów zdobędziecie wiedzę na temat różnych gatunków drzew i ich liści, ale także praktycznie je odtworzycie. Każda osoba będzie mogła stworzyć własny, unikalny kawałek zielnika. Podczas warsztatów zdobędziecie również podstawowe umiejętności z zakresu obróbki drewna oraz obsługi narzędzi.

Wiek uczestniczek_ów: klasy II-VIII

Stwórz własną pieczątkę!

Podczas warsztatów przejdziecie przez cały proces projektowania logotypów: od burzy pomysłów, przez szkice, na finalnym projekcie kończąc. Gotowy, własnoręcznie stworzony projekt zostanie przeniesiony na ploter laserowy, z pomocą którego zamieni się w realny produkt - pieczątkę.

Wiek uczestniczek_ów: klasy I-III, IV-VIII

Wyprawa na Marsa!

Wspólnie będziemy odkrywać kosmos na nowo. Następnie projektować i budować bazę marsjańską, korzystając z różnych narzędzi i materiałów. Będziecie rozwijać Waszą kreatywność, a także poznacie, czym jest "design thinking". Na końcu, po połączeniu wszystkich elementów, stworzycie wspaniałą makietę bazy marsjańskiej!

Wiek uczestniczek_ów: klasy IV-VIII

Podstawy projektowania przestrzennego

Nauczycie się podstaw projektowania przestrzennego: poznacie program Tinkercad - darmowe i niezwykle intuicyjne narzędzie, które pozwoli zaprojektować i zrealizować Wasze pomysły. Dodatkowo dowiecie się w jaki sposób wirtualne modele możemy przygotować do Druku 3D, by na ich podstawie stworzyć obiekty fizyczne.

Wiek uczestniczek_ów: klasy IV-VIII

Uszyj praktyczną saszetkę!

Sztuka szycia jest niezbędna zarówno dla krawcowych i krawców, jak i chirurżek i chirurgów. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy łatwiej i szybciej jest kupić nowe przedmioty zamiast je naprawiać (co prowadzi do zwiększonej produkcji odpadów), umiejętność szycia staje się również ważna dla przeciętnych Kowalskich. Zacznijcie swoją przygodę z szyciem już dziś, tworząc z nami w FabLabie praktyczną piterkę/saszetkę.

Wiek uczesniczek_ów: klasy I-III, IV

Elektrospinacze

Przekonacie się, że prąd to nie tylko coś, co "przepływa" po drutach. Zbudujecie różne układy elektroniczne, korzystając z pudełka od pizzy, nauczycie się czytać schematy elektryczne i przetestujecie nowe rozwiązania. Oprócz zdobycia teoretycznej wiedzy, która obejmuje zagadnienia z zajęć z fizyki o elektryczności, elementach elektronicznych i urządzenniach pomiarowych, otrzymacie także mnóstwo praktycznych wskazówek, które przydadzą się w codziennym życiu.

Wiek uczestniczek_ów: klasy II-III, IV-VI

The Incredible Machine

Efektem tych zajęć będą medale stanowiące wyraz uznania dla samych siebie. Obiekty zostaną wykonane ze sklejki w technologii cięcia i grawerunku laserowego, przy wykorzystaniu projektów stworzonych podczas warsztatu. Podczas spotkania będziemy wspólnie przechodzić przez proces "od pomysłu do wdrożenia”. Zgodnie z podstawą programową, osoby uczestniczące w warsztatach rozwiną umiejętność komunikowania swoich wartości, zachowując szacunek dla różnic między sobą.

Wiek uczestniczek_ów: klasy III, IV-VIII

Lutowanie układów elektrycznych

Nauczycie się, jak samodzielnie skonstruować urządzenie elektroniczne - począwszy od prostego alarmu w pokoju, aż po bardziej zaawansowane układy pomiarowe wilgotności. Dodatkowo, podczas zajęć będziemy omawiać tematy związane z elektrycznością, co może być świetną lekcją przypominającą materiał przed lekcjami fizyki.

Wiek uczestniczek_ów: klasy IV-VIII

Stwórz własny brelok!

Celem warsztatu jest zaprojektowanie swojego logo/logotypu, na podstawie własnego, oryginalnego pomysłu. Dowiecie się, jak projektowane są logotypy i co sprawia, że rozpoznajemy je z daleka. Przejdziecie przez cały proces projektowy: od burzy pomysłów, przez szkice, na finalnym projekcie kończąc. Gotowy, własnoręcznie stworzony projekt zostanie przeniesiony na ploter laserowy, z pomocą którego zamieni się w realny produkt -brelok!

Wiek uczestniczek_ów: klasy II-III, IV-VIII

Sprawdź terminy zajęć

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00