Pomiń nawigację

Pracownie

W FabLabie możesz stworzyć praktycznie wszystko. Wystarczy dobry pomysł i wykorzystanie właściwych technik.

Zobacz, jakie pracownie znajdziesz w FabLab powered by Orange w Warszawie.

Strefa Druku 3D

Przestrzeń, w której znajdziecie zarówno drukarki DIY, jak również jedne z najlepiej ocenianych profesjonalnych drukarek 3D na świecie pracujące w technologii FDM, aż po drukarki najnowszej technologii typu SLA (druk żywiczny). Stworzycie tu np. ozdoby do biura lub domu, a najmłodsi – np. figurki z bohaterów ulubionych filmów i komiksów.

Po krótkim szkoleniu wykonanie dowolnego modelu w Strefie Druku 3D nie będzie żadnym wyzwaniem!

Background image

Strefa elektroniki

Miejsce podobne do garaży, w których stawiały pierwsze kroki największe firmy z branży IT. Dostępne są tu podstawowe narzędzia i materiały wykorzystywane przy prototypowaniu układów elektronicznych. Trzy stanowiska wyposażone są w stacje lutownicze, zasilacze laboratoryjny, części elektroniczne, itp.

Na wyposażeniu pracowni elektronicznej znajdują się mikrokontrolery Arduino, Raspberry Pi, drukarka 3D, mała frezarka do frezowania układów oraz stanowisko do wytrawiania płytek PCB.

Strefa Szycia

Raj dla fanów mody i wszystkiego, co można uszyć. Pracownia krawiecka wyposażona w 10 maszyn do szycia, overlock, hafciarkę CNC oraz niezbędne akcesoria krawieckie. W tej przestrzeni mogą odbywać się kursy szycia oraz warsztaty rękodzieła, z wykorzystaniem maszyn do szycia, krosen itp.

W pracowni znajdziecie stół krawiecki, prasowalnicę i wiele innych narzędzi i przyborów krawieckich.

Stolarnia

Miejsce na twardą robotę. Przeznaczone głównie do obróbki drewna za pomocą elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych. W stolarni znajdziecie duże stoły stolarskie oraz maszyny takie jak piła taśmowa, ukośnica, frezarka górnowrzecionowa, wkrętarki, pilarka stołowa oraz wiele innych narzędzi niezbędnych w stolarni.

Ze względu na kubaturę może być wykorzystywane jako monternia, czyli miejsce przeznaczone do składania projektów stworzonych w pozostałych pracowniach.

Background image

Pracownia CNC

przestrzeń w której mamy do dyspozycji – jak sama nazwa wskazuje – dwa profesjonalne plotery frezujące o polu pracy 1,5 m x 2,5 m i 1 m x 1,2 m oraz ploter edukacyjny o polu pracy 400 mm x 600 mm. Pracownia umożliwia wykonanie wcześniej zaprojektowanych elementów. Różnorodność maszyn pozwala prowadzić szkolenia, a także realizować projekty i zlecenia.

Chcesz zrobić meble? Wyciąć stół w kształcie serca z inicjałami ukochanej? Żaden problem!

Background image

Pracownia plotera laserowego

Miejsce, w którym w krótkim czasie przejdziesz od projektu do natychmiastowej realizacji. Prototypowanie laserowe należy do jednych z najszybszych i najtańszych metod tworzenia modeli. Po prostu skorzystaj i zobacz Twój projekt w gotowej formie!

Po prostu zobacz jak wygląda Twój projekt w gotowej postaci!

Background image

Sitodruk

Ta wywodząca się ze starożytnej Japonii metoda druku umożliwia nanoszenie wzorów z szablonu na liczne materiały (papier, tkaniny, metal, drewno czy tworzywa sztuczne) oraz kształty (powierzchnie płaskie oraz tzw. kształtki, czyli uformowane cylindryczne przedmioty, jak butelki czy niektóre rodzaje płyt, a nawet układy scalone w mikroelektronice).

Ta metoda druku umożliwia nanoszenie wzorów na prawie każdy materiał.

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00