Pomiń nawigację
Blog

Działamy zdalnie - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

1. Rodzinne soboty: Wesołe warzywka (i owocki)

null

Termin: 10.04. godz. 10:00-13:00
Zgłoszenia: https://app.evenea.pl/event/wesolewarzywka

Warzywa z filcu mogą być wspaniałą ozdobą i poprawiaczem humoru na jeszcze czasami nieco pochmurne dni. To doskonały pomysł na stworzenie świetnych dekoracji - elementów, które przypniemy do czapki, plecaka czy kołnierza kurtki. Na warsztatach możecie je skomponować, zszyć, wypchać i stworzyć własne przypinki. Nie zabraknie dobrej zabawy i zdrowej wiedzy. Może nie będą “smaczne”, ale na pewno bardzo piękne.

Gościem specjalnych warsztatów będzie Karolina z Ogrodu społecznościowego “Motyka i słońce”, która opowie jak wygląda wiosna w ogrodzie.

Potrzebne materiały: kolorowy filc, nożyczki, igła, nitka lub mulina, klej (klej na gorąco lub inny do tkanin, magiczny, UHU i podobne), dekoracje, cekiny, kolorowe wstążki do wykorzystania, przypinka lub agrafka.
 

2. EKOlab: Mała architektura - drugie życie kartonu

null

Termin: 13.04. godz. 17:00-20:00
Zgłoszenia: https://app.evenea.pl/event/malaarchitektura

Podczas warsztatów zbudujemy domek dla zwierząt. Zacznijmy jednak od podstaw, czyli projektu i rzutów. Dowiecie się kim jest architekt, jak czytać jego rysunki, czym jest rzut i co po kolei powinno się wydarzyć na etapie projektowania a potem... budowy. Czy będziemy używali cegieł i betonu? Nie, ale karton, klej i dobre nożyczki przydadzą się na pewno! Nie zapomnijcie o miarce i kalkulatorze. Architektura to spotkanie z matematyką.

Potrzebne materiały: Kartki, ołówek, linijka lub miarka, kalkulator, karton (może być po jakimś urządzeniu lub z kontenera na makulaturę), taśma dwustronna, klej, nożyk lub nożyczki, dodatkowo mogą się przydać: klej na gorąco i inne materiały do ozdabiania: kolorowe flamastry, farby, papier ozdobny itd.

3. Rodzinne soboty: Odjechany kask

null

Termin: 24.04. godz. 10:00-13:00
Zgłoszenia: https://app.evenea.pl/event/odjechanykask

Gdy wraz z pierwszymi dłuższymi i cieplejszymi dniami będziecie chcieli i chciały jeździć na rowerze, warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie i wziąć kask. Nie zawsze jednak jest taki jakbyśmy chcieli. A gdyby tak nadać mu własnego charakteru, podrasować i przerobić? W czasie warsztatów dowiecie się jak tworzyć przestrzenne dekoracje, od projektu po samo wykonanie. Marzysz o rogu jednorożca, a może skrzydłach smoka? Nie zabraknie twórczej zabawy z wyobraźnią i praktycznej wiedzy, również tej związanej z ruchem drogowym. Majówka już niebawem, warto sobie przypomnieć kilka zasad.

Potrzebne materiały: Kask rowerowy (lub czapka z daszkiem) do przerobienia, materiały plastyczne: kolorowy filc, kreatywne pianki, druciki, KOLOROWE wstążki i inne dekoracje. Klej na gorąco, bądź inny mocny klej (np. UHU czy polimerowy), nożyczki, kartki i coś do pisania/rysowania, linijka, mogą przydać się markery/kolorowe pisaki (permanentne lub do tkaniny), cekiny, najróżniejsze kolorowe dodatki

***

Aby wziąć udział w warsztatach należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną aplikacją Zoom. Link: https://zoom.us/download.

Linki do zajęć zostaną przekazane uczestnikom drogą email.

 

Zapraszamy!
Wszystkie warsztaty są realizowane przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00