Pomiń nawigację
Blog

Jak twórczo odnaleźć się na współczesnym rynku? Dołącz do społeczności makerów w FabLabie!

Obecne wydarzenia na świecie pociągają za sobą  nie tylko gwałtowne zmiany społeczne, ale i istotne przetasowania na globalnym rynku. Ciężko jest się w tym wszystkim zorientować, a co dopiero - dostosować na tyle, by być spokojnym o swoją przyszłość. Na pierwszy plan wysuwają się obecnie kwestie etyki w biznesie, innowacyjności, odpowiedzialności społecznej i umiejętności dostosowania się do zmian. Wielu twórców i przedsiębiorców, by przetrwać, musi zacząć myśleć i działać inaczej, czasem nawet zacząć od zera. Nie jest to proste. Nieocenione okazuje się w tym przypadku wsparcie ze strony specjalistów. 

Takie właśnie wsparcie oferujemy obecnie w warszawskim FabLabie jako Stowarzyszenie Robisz.To we wsparciu Fundacji Orange. Poza kursami odpłatnymi czy abonamentem regularnie organizujemy także projekty społeczne, w ramach których uczestnicy mogą bez żadnych opłat nauczyć się podstaw nowych (i tych mniej nowych) technologii. 

Trwa obecnie 6. edycja naszego flagowego projektu Maker Woman, w trakcie którego uczestniczki biorą udział w cyklu bezpłatnych warsztatów, podnosząc swoje kwalifikacje na rynku pracy i wcielając w życie własne twórcze pomysły. Główną zaletą naszych krótkich kursów jest ich dynamika i szybkie zdobywanie podstawowej wiedzy z zakresu kompetencji cyfrowych (programowanie, modelowanie i druk 3D, obsługa maszyn CNC) oraz umiejętności manualnych (jak podstawy stolarki, szycia czy sitodruku). Dzięki takiej formie zajęć, uczestniczki mogą szybko zapoznać się z interesującą je technologią bez angażowania się w czasochłonny projekt. Na koniec każda osoba wychodzi z certyfikatem, potwierdzającym zdobycie nowych kwalifikacji.

Zakończyliśmy właśnie cykl zajęć z prototypowania i grafiki laserowej, obejmujących projektowanie wektorowe w programie Inkscape, przygotowanie grafik do cięcia/graweru (program RDWorks) i obsługę plotera laserowego.

Cieszymy się, że liczba osób tworzących piękne rzeczy jest coraz większa.  Wierzymy też głęboko, że nasze działania mają szansę wnieść trochę dobra i radości w życie wielu ludzi, co obecnie jest wartością na wagę złota. 

Jeśli razem z nami chcesz stworzyć coś fajnego, spożytkować swoją twórczą energię i razem zmieniać rzeczywistość na piękniejszą, nie bój się, dołącz do nas!  Zapraszamy do kontaktu i obserwowania naszych social mediów, gdzie organizujemy nabory na kolejne kursy i projekty, jak również chwalimy się pracami uczestników i ekipy FabLabu. Być może niedługo pochwalimy się też Twoimi!

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00