Blog

2 0 2 2! Zaczynamy nowy rok w FabLabie

Mimo utrzymującej się pandemicznej aury, gorąco wierzymy, że będzie to rok pełen makerskich spotkań i wielu niesamowitych fablabowych projektów. Czeka nas wiele ciekawych wyzwań. Jaki będzie rok 2022?

Poza stałymi pozycjami - EKOlabem, Rodzinnymi Sobotami, comiesięcznymi przeszkoleniami i indywidualnymi możliwościami w ramach abonamentami (o tym więcej tutaj: “Co możesz w FabLabie”) możecie spodziewać się wielu nowości i darmowych projektów społecznych, w których możecie wziąć udział.

Już za chwilę ferie, a w trakcie ferii zapraszamy do wspólnego szaleństwa online. Po raz kolejny udowodnimy, że czas przed ekranem można spędzać w bardzo kreatywny sposób. Wykorzystamy wszystkie możliwe narzędzia domowe, zużyjemy wszystko to, czego mamy w domach pod dostatkiem. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli dziesiąty rok życia. Wszelkie potrzebne informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Bardzo ważnym wydarzeniem tego roku będzie projekt Youthlab. Będzie to cykl szkoleń dla osób w wieku 16-25 lat, które chcą zdobyć kompetencje w zakresie nowych technologii i dzięki temu wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Projekt będzie składał się z czterech modułów warsztatowych (projektowanie grafiki wektorowej, modelowanie i drukowanie 3D, elektronika, projektowanie CNC). Zatem jeśli mieścicie się tym przedziale wiekowym, to już możecie się do nas zgłaszać. Śmiało możecie też polecać Youthlab dalej, będzie to szansa dla wszystkich tych, którzy chcieliby zbudować i zorganizować swoje pierwsze profesjonalne portfolio.

Po drugie, wracają MakerWomen! Po pięciu edycjach postanowiliśmy nieco zmienić konwencję tego specjalnego programu dla kobiet. Zamiast kilkutygodniowych spotkań z jedną grupą, w tym roku będą to cztery kilkudniowe spotkania tematyczne z różnymi grupami. Każdy cykl będzie poświęcony innym kompetencjom - CNC, druk 3D, projektowanie wektorowe, stolarstwo, a każda absolwentka MakerWomen otrzyma certyfikat, który z pewnością wzmocni jej pozycję na rynku pracy.

Cały projekt dzielimy na dwa semestry, pierwszy (luty-czerwiec) - ma charakter makerski i skupia się na łączeniu technologii wraz z rzemiosłem, a drugi (lipiec-grudzień) - będzie skupiać się wokół cyfrowej fabrykacji oraz programowaniu mikrokontrolerów.

Na jesień wracają Young Makers oraz wiele warsztatów dla szkół. Bardzo też liczymy na kolejne ciekawe działania z organizacjami z warszawskiej Pragi. Bardzo chcielibyśmy, żeby jak najwięcej aktywności miało miejsce w realu, a nie online. Poprzedni rok sporo nas nauczył, postaramy się przełożyć te doświadczenie na tegoroczne wyzwania. Do zobaczenia w FabLabie!

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00

Jesteś u siebie : )