Pomiń nawigację

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange

SponsorSponsor

Czy YouthLab jest dla mnie?

Marzy Ci się praca w sektorze kreatywnym i chcesz przygotować się do niej jak najlepiej? Chodzi Ci po głowie zawód wytwórczy, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeszcze nie myślisz o pracy, ale interesuje Cię rzemiosło, nowe technologie, innowacje i masz ochotę spróbować w tym swoich sił?

Jeśli na choć jedno pytanie odpowiadasz twierdząco, to jesteś w dobrym miejscu!

Czym jest YouthLab?

YouthLab to program dla osób w wieku 16-25 lat, który oferuje szkolenia z zakresu nowoczesnego rzemiosła i narzędzi, takich jak modelowanie i druk 3D, projektowanie i tworzenie grafiki wektorowej i innych kreatywnych umiejętności. Nauka prowadzona jest od podstaw, a jej zwieńczeniem jest dyplom i profesjonalne portfolio swojego projektu.

W 2023 roku w ramach programu odbędą się 5 cykli szkoleniowych, każdy z innego zakresu:

  • Elektronika i podstawy programowania - kurs się zakończył
  • Projektowanie grafiki wektorowej - kurs się zakończył
  • Modelowanie i druk 3D - kurs się zakończył
  • Projektowanie CNC (edycja ukraińskojęzyczna) - kurs się zakończył
  • Projektowanie CNC (edycja polskojęzyczna) - kurs się zakończył
  • "Modelowanie i druk 3D" - II edycja - kurs jest w trakcie

Na każdy z nich otwierana jest osobna rekrutacja, a sam kurs trwa przez okres ok. 1,5 miesiąca i składa się z 12 godzin wykładów online i 12 godzin zajęć praktycznych w pracowni FabLab powered by Orange w Warszawie. Dla osób, które nie mogą dojeżdżać do Warszawy na zajęcia w pracowni jest możliwość uczestnictwa wyłącznie w zdalnych wykładach.

YouthLab wspiera młode osoby rozpoczynające swoją ścieżkę zawodową oraz te, które dopiero poszukują inspiracji w tym zakresie. Zajęcia realizowane są z myślą o osobach, które nie posiadają dyplomu uczelni wyższej lub których sytuacja życiowa i zawodowa uległa zmianie na skutek pandemii, a także o osobach, które chcą wejść na rynek pracy lub przebranżowić się. Są to czynniki brane pod uwagę przy rekrutacji, ale nie są konieczne - najbardziej liczy się motywacja do wzięcia udziału w projekcie.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.

Jak to działa? YouthLab krok po kroku

Co Cię czeka: webinar online z danej tematyki do obejrzenia w dogodnym momencie oraz zdanie testu i zdobycie certyfikatu wiedzy

Długość trwania: 1,5 godziny webinaru

Krok I

Wstęp = webinar online + certyfikat

Poznaj podstaw modelowania i druku 3D i zdobądź certyfikat poświadczający o nowych umiejętnościach!

Krok II

Wiedza = Zajęcia online

Dowiedz się, jak tworzyć przestrzenne projekty

Co Cię czeka: zajęcia online z zakresu tematyki danego kursu, prowadzone na żywo przez edukatorów Stowarzyszenia Robisz.to. Rozwiniesz nową wiedzę, dowiesz się, jak ją wykorzystać w praktyce, nauczysz się obsługi programów open source. Otrzymasz certyfikat poświadczający zdobycie nowych kompetencji.

Możesz zgłosić się tylko na tę część kursu.

Co Cię czeka: zajęcia w pracowni FabLab powered by Orange w Warszawie: poznasz praktyczne aspekty projektowania i tworzenia, zaczniesz pracę nad swoim pierwszym prototypem, nauczysz się obsługi maszyn, takich jak m.in. ploter laserowy, frezarka czy hafciarka CNC. Następnie czeka Cię najbardziej ekscytująca część kursu: tworzenie portfolio, kiedy przez 5 dni pracujesz nad swoim projektem ze wsparciem ekspertów przy produkcji i tworzeniu dokumentacji projektowej.

Długość trwania: 4 trzygodzinne sesje warsztatowe (w sumie 12 godzin) + 5 dni na pracę własną w pracowni

Krok III

Praktyka = dalsza nauka + zajęcia w pracowniach warszawskiego FabLabu + portfolio

Zanurkuj w świat projektowania przestrzennego i druku 3D

Jak wziąć udział w kursie?

Na każdy cykl szkoleniowy obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Aby zgłosić swoją chęć uczestnictwa musisz:

  • 1.  Zdać test z kroku 1 (powyżej).
  • 2.  Wypełnić formularz zgłoszeniowy i wybrać jedną z opcji: uczestnictwo tylko w zajęciach online lub w pełnym wymiarze kursu, łącznie z zajęciami stacjonarnymi.

Śledź informacje na stronie i zgłoś się do YouthLab - to niepowtarzalna okazja, aby na całkowicie bezpłatnym kursie stworzyć profesjonalne fotograficzne portfolio Twojego produktu, otwierające drzwi do pracy w sektorze kreatywnym!

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00