Pomiń nawigację
Back
Rodzinne soboty: Budujemy domki dla owadów
Rodzinne sobotyRodzinne soboty

Rodzinne soboty: Budujemy domki dla owadów


Zapraszamy na warsztaty podczas których zbudujecie domek dla owadów.

Termin:

18-05-2024 10:00

Rezerwuj

Domki dla owadów, zwane także hotelami dla owadów to małe struktury lub konstrukcje zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia schronienia i ochrony dla różnych gatunków owadów. 

Takie budki są najczęściej stawiane również w ogrodach, których właściciele liczą na to, że skrzydlaci lokatorzy takiego hoteliku będą licznie zapylać kwiaty i tym samym przyczynią się do zwiększenia zbiorów warzyw i owoców. Znaleźć je można również w parkach, lasach a nawet na dachach budynków.

Dlaczego warto wziąć udział?

▶️ W czasie warsztatów zbudujecie taki domek. Dowiecie się jak oszlifować i złożyć drewnianą                 konstrukcję, a także czym wypełnić przestrzeń, w której będą mogły bezpiecznie ukryć się owady. Będziemy pracować z trzciną i materiałami naturalnymi.

▶️ Będziemy budować domki, które są świetnym schronieniem dla owadów, np. pszczół i trzmieli. Mogą w nich też zamieszkać na zimę motyle czy biedronki. To idealne miejsce do zakładania gniazd i wychowywania młodych owadów. 

▶️ Nasze owadzie hotele powstaną tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów, co zapewnia doskonałe schronienie dla różnych gatunków małych przyjaciół. 

Co najważniejsze:

👉 Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze!

👉 Ilość miejsc ograniczona: 6 osób dorosłych + 6 dzieci!

👉 Wiek uczestników: 8+ 

👉 Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu.

.

👩‍🏫 Warsztat poprowadzi dla Was: Małgorzata Załuska oraz Michał Burza, a całe wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.

ShareUdostępnij

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00