Pomiń nawigację
Back
Dzień otwarty pracowni Szycia w FabLabie

Dzień otwarty pracowni Szycia w FabLabie


Zapoznaj się z podstawowymi zasadami szycia, dokonaj przeróbek krawieckich, skorzystaj z maszyn do szycia.

Termin:

16-07-2024 16:00

Rezerwuj

Krótki opis (na potrzeby strony fablab): Zapoznaj się z podstawowymi zasadami szycia, dokonaj przeróbek krawieckich, skorzystaj z maszyn do szycia.
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Twoje ubrania nie pasują idealnie? Może spodnie są za długie, sukienka wymaga zwężenia, a kieszeń wydaje się zbyt płytka? Może masz ochotę na własną przygodę z szyciem lub przeróbkami ubrań, ale nie wiesz, od czego zacząć?
Zapraszamy Cię na nasze spotkanie w otwartej pracowni, gdzie będziesz miał/a okazję poznać zasady szycia, dokonać przeróbek krawieckich i wypróbować swoje umiejętności na maszynach do szycia. Nasz edukator, Marcin, będzie tam, aby pomóc Ci w technicznych aspektach szycia i wesprzeć w realizacji Twoich projektowych pomysłów.

Podczas dni otwartych można:
✂️ przyjść i skorzystać z maszyny do szycia z pomocą specjalistki
👗 samodzielnie dokonać poprawek krawieckich swoich ubrań np. skrócić spodnie, pogłębić kieszenie, wszyć suwak, zwęzić sukienkę etc.
🧵 coś sobie uszyć z materiałów, które się samej/samemu przyniosło. Jeżeli chcesz uszyć sukienkę balową lub plandekę na Żuka, przyjdź z własnym materiałem.
📦 korzystać ze ścinek materiałów, dostępnych w naszej pracowni
🚶 przyjść “z ulicy” bez zapisów
🚫 nie mieć doświadczenia w szyciu
✔️ mieć doświadczenie w szyciu
👭 przyjść z koleżanką i kolegą

Zasady:
📋 Przed przystąpieniem do szycia, czy korzystaniem z pracownianych materiałów i akcesoriów należy skonsultować się z osobą prowadzącą pracownię.
👂 Słuchamy poleceń opiekunki pracowni i przestrzegamy zasad BHP.
⚠️ W wypadku niestosowania się do poleceń opiekunki oraz nieprzestrzegania regulaminu pracowni i zasad BHP, osoba może zostać poproszona o opuszczenie pracowni.
🚫 Nie wynosimy niczego z pracowni.
🧵 Każda osoba przynosi swój materiał do pracy.
🛒 Na miejscu nie ma możliwości zakupu materiałów.
📞 Jeśli nie jesteś pewna/pewny, czy Twój projekt jest możliwy do wykonania podczas godzin otwartych - zadzwoń do nas.
💡 To nie jest darmowy zakład krawiecki - nie dokonujemy poprawek krawieckich i nie szyjemy projektów od zera - możemy pomóc Wam to zrobić samodzielnie.
🧵 To nie jest kompleksowe szkolenie krawieckie z obsługi maszyn, robienia wykrojów etc. 🚫 Nie przygotowujemy projektów komercyjnych.
⏰ Możesz korzystać z pracowni bez ograniczeń czasowych, jednak wszystko w granicach rozsądku i empatii - w wypadku dużego zainteresowania nie blokujemy maszyn - umożliwiamy innym dostęp.
⌛ W wypadku pełnego obłożenia pracowni musisz poczekać na swoją kolej lub wrócić w innym terminie.

ShareUdostępnij

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00