Makerspace to otwarta przestrzeń, w której można zrealizować swój projekt. Miejsce, w którym można zarówno popracować przy komputerze, czy przy kartce papieru, jak również mieć dostęp do podstawowych narzędzi ręcznych. To właśnie tu prowadzimy szkolenia i warsztaty niewymagające dostępu do specjalistycznych narzędzi. To największe z pomieszczeń Fab Lab powered by Orange, które po wcześniejszym wyniesieniu stołów warsztatowych może być również wykorzystywane jako przestrzeń eventowa. Dzięki dobremu doświetleniu i umiejscowieniu na parterze budynku przestrzeń zachęca do tego, by mieć w niej swój kąt do pracy! W tej części znajduje również strefa nowych technologii oraz pracują drukarki 3d, a w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się sala warsztatowa. Z całą pewnością znakomicie odnajdą się tu najmłodsi goście Fab Labu.

Prototypownia to – jak się domyślacie - miejsce, w którym w krótkim czasie przejdziesz od projektu do natychmiastowej realizacji. Prototypowanie laserowe należy do jednych z najszybszych i najtańszych metod tworzenia modeli. Po prostu skorzystaj i zobacz, jak wygląda Twój projekt w gotowej postaci!

Strefa Druku 3D to przestrzeń, w której znajdziecie zarówno drukarki DIY, jak również jedne z najlepiej ocenianych profesjonalnych drukarek 3D na świecie pracujące w technologii FDM, aż po drukarki najnowszej technologii typu SLA (druk żywiczny). Po krótkim szkoleniu wykonanie dowolnego modelu w Strefie Druku 3D nie będzie żadnym wyzwaniem! Stworzycie tu np. ozdoby do biura lub domu, a najmłodsi - np. figurki z bohaterów ulubionych filmów i komiksów.

Strefa elektroniki to miejsce podobne do garaży, w których stawiały pierwsze kroki największe firmy z branży IT. Dostępne są tu podstawowe narzędzia i materiały wykorzystywane przy prototypowaniu układów elektronicznych. Trzy stanowiska wyposażone są w stacje lutownicze, zasilacze laboratoryjny, części elektroniczne, itp. Na wyposażeniu pracowni elektronicznej znajdują się również mikrokontrolery Arduino, Raspberry Pi, drukarka 3D, mała frezarka do frezowania układów oraz stanowisko do wytrawiania płytek PCB.

Strefa Szycia  to raj dla fanów mody i wszystkiego, co można uszyć. Pracownia krawiecka wyposażona w 10 maszyn do szycia, overlock, hafciarkę CNC oraz niezbędne akcesoria krawieckie. W tej przestrzeni mogą odbywać się kursy szycia oraz warsztaty rękodzieła, z wykorzystaniem maszyn do szycia, krosen itp. W pracowni znajdziecie stół krawiecki, prasowalnicę i wiele innych narzędzi i przyborów krawieckich. 

Stolarnia, czyli miejsce na twardą robotę. Przeznaczone głównie do obróbki drewna za pomocą elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych. Dodatkowo ze względu na kubaturę może być wykorzystywane jako monternia, czyli miejsce przeznaczone do składania projektów stworzonych w pozostałych pracowniach. W stolarni znajdziecie duże stoły stolarskie oraz maszyny takie jak piła taśmowa, ukośnica, frezarka górnowrzecionowa, wkrętarki, pilarka stołowa oraz wiele innych narzędzi niezbędnych w stolarni.

Pracownia CNC to przestrzeń w której mamy do dyspozycji – jak sama nazwa wskazuje – dwa profesjonalne plotery frezujące o polu pracy 1,5 m x 2,5 m i 1 m x 1,2 m oraz ploter edukacyjny o polu pracy 400 mm x 600 mm. Pracownia umożliwia wykonanie wcześniej zaprojektowanych elementów. Różnorodność maszyn pozwala prowadzić szkolenia, a także realizować projekty i zlecenia. Chcesz zrobić meble? Wyciąć stół w kształcie serca z inicjałami ukochanej? Żaden problem!

To jak - widzimy się w FabLabie? :)