Pomiń nawigację
Back
Maker Woman - Cyfrowa stolarka: stwórz domek dla kota - warsztaty weekendowe

Maker Woman - Cyfrowa stolarka: stwórz domek dla kota - warsztaty weekendowe


Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, który przypada w tym miesiącu, zapraszamy Cię do nauki nowych technologii wśród innych mejkerek - miłośniczek kotów! W trakcie dwudniowych warsztatów zdobędziesz praktyczną wiedzę z obszaru projektowania wektorowego, które wykorzystuję wiele maszyn dostępnych w FabLab powered by Orange.

Termin:

18-02-2024 10:00

Rezerwuj

Termin: 17.02-18.02.2024, godz. 10:00-16:00

Rekrutacja: do 07.02.2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, który przypada w tym miesiącu, zapraszamy  Cię do nauki nowych technologii wśród innych mejkerek - miłośniczek kotów! 

W trakcie dwudniowych warsztatów zdobędziesz praktyczną wiedzę z obszaru projektowania wektorowego, które wykorzystuje wiele maszyn dostępnych w FabLab powered by Orange. 

🐾 Co Cię czeka podczas warsztatów?

➡️17.02.2024

Podczas pierwszego spotkania skupimy się na zastosowaniu “wektorów” w pracach stolarskich; zaczniemy od stworzenia autorskich, cyfrowych projektów graficznych, by pod koniec pierwszego dnia pracy wyciąć laserowo swoje wzory na gotowych formatkach ze sklejki. Pod opieką prowadzących wykonasz kluczowe prace wykończeniowe takie jak szlifowanie z wykorzystaniem elektronarzędzi czy zabezpieczenie powierzchni drewna. 

➡️18.02.2024

Drugi dzień spędzimy wspólnie w pracowni stolarskiej, gdzie nauczymy się korzystać z frezarki górno- i dolnowrzecionowej i porównamy jej działanie z frezarką CNC. Z pomocą tej ostatniej powstały konstrukcyjne elementy kocich domków, których budowa umożliwia nam użycie podstawowych połączeń stolarskich. 

Ażurowy wzór z podobizną ukochanego zwierzaka, jego/jej imię wygrawerowane kursywą, czy może system otworów do połączenia z ulubionym drapakiem? Wyślij zgłoszenie, spotkajmy się w FabLabie i zróbmy coś wspólnie dla naszych kocich przyjaciół/-ek! 😺😺

🏠Każda mejkerka wyjdzie z warsztatów z wyjątkowym domkiem-kryjówką dla kota. Wszystkie projekty powstaną w oparciu o określone formaty elementów składających się na drewniany kubik. Forma domku jest podyktowana naszym dążeniem do minimalizacji spadów materiałowych.

👉Warsztaty realizowane są w grupie 6 osób i obejmują łącznie 12 godzin. 

👉Warsztaty są przeznaczone wyłącznie dla pełnoletnich kobiet.

🛠Wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do wykonania projektów zostaną zapewnione na miejscu.

Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange w ramach projektu Maker Woman.

ShareUdostępnij

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00

Chcesz zwiedzić FabLab?

Zapraszamy na oprowadzanie we wtorki i czwartki na godzinę 18:00.