• Samo “Eureka!” nie wystarczy

  Ktoś kiedyś ładnie powiedział, że nastrój kryzysu przyśpiesza metabolizm innowacyjności. Zgodnie z taką tezą efektem pandemii powinny być nowe pomysły, innowacje, usprawnienia. Czy rzeczywiście ta zależność jest taka prosta?

  czytaj więcej

 • Działamy zdalnie - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

  Już od roku działamy przede wszystkim zdalnie - podobnie będzie wyglądał kwiecień w naszej pracowni. Co mamy w planach? Koniecznie przeczytajcie!

  czytaj więcej

 • #Imake4MyCity - zagłosuj na pomysł młodych mejkerów!

  Urządzenie, które reaguje na ruch i generuje w ten sposób dźwięki – brzmi fajnie? Jeszcze fajniej zabrzmi, gdy trójka twórców otrzyma grant na jego realizację! Możesz im w tym pomóc głosując na nich w konkursie #Imake4MyCity.

  czytaj więcej

 • FabXLive – Fablabowicze z całego świata, łączmy się!

  Co roku Fablabowicze ze 126 krajów całego świata spotykają się w jednym miejscu. I choć w tym roku tym „miejscem” jest internet, nie mogło zabraknąć również nas!

  czytaj więcej

 • Z zachowaniem bezpieczeństwa wracamy do FabLabu

  Stęskniliście się za warsztatami w FabLab powered by Orange? My też! Zobacz, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w pracowni w tych wyjątkowych czasach.

  czytaj więcej

 • FabLab powered by Orange #wdomu – druga edycja

  Brak możliwości spotkania w pracowni, nie oznacza, że przestajemy działać! Choć bardzo mocno tęsknimy za spotkaniami na miejscu, jesteśmy przekonani, że zajęcia online będą równie fajne

  czytaj więcej

O NAS

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wsparciu trenerów można w nim nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko.