Pomiń nawigację
Blog

Maker Woman - druk 3D

Za nami długoterminowy kurs Maker Woman! Przez ostatnie cztery miesiące 12 kobiet rozwijało w FabLabie swoją wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i druku 3D. Co tydzień spotykały się na zajęciach, podczas których uczyły się projektowania w programach tj. Tinkercad, Fusion 360 czy Blender. Istotną częścią kursu była wiedza na temat druku 3D w technologii FDM oraz druku żywicznego. Uczestniczki zdobyły umiejętności z zakresu prawidłowej obsługi drukarek 3D FDM oraz SLA, eksploatacji oraz rozwiązywania najczęstszych błędów podczas pracy z tego typu maszynami. Jednym z zadań było wykonanie tzw. “przydaśki”. W odpowiedzi powstało kilka przydatnych elementów takich jak mydelniczka, pudełeczko, łyżeczka do kawy, które zostały zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym.

Na ostatnim spotkaniu Uczestniczki wyraziły swoją wdzięczność za możliwość zdobywania wiedzy na żywo od doświadczonych specjalistów. Była to dla nich niezwykle cenna okazja do nauki od ekspertów, którzy przekazywali swoje know-how oraz dzielili się praktycznymi wskazówkami. Ponadto doceniły również możliwość praktycznego wykorzystania zdobytych umiejętności poprzez wydrukowanie własnych projektów. Ten czas wzmocnił ich kompetencje i zainspirował do chęci dalszego rozwoju w obszarze tworzenia, modelowania i druku 3D.

Jednak to nie tylko nauka i umiejętności były kluczowe. Ważnym elementem, który podkreślały, była atmosfera panująca na zajęciach oraz możliwość poznania innych kobiet o podobnych pasjach. Pomiędzy zajęciami, uczestniczki brały udział w spotkaniach inspirująco-sieciujących, które były okazją do poznania osób z branży, rozmów i wzajemnego wsparcia.

Co dalej? Uczestniczki mówiły z jednej strony o chęci pogłębiania swoich umiejętności, a z drugiej o planach dzielenia się zdobytą wiedzą, wykorzystywania jej do pracy m.in. z dziećmi i młodzieżą. Niektóre z nich rozważały również dołączenie do grona wolontariuszy FabLabu, aby móc nadal korzystać z pracowni, oraz wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę.

Na zdjęciu znajdują się uczestniczki trzymające certyfikaty oraz wydrukowane przedmioty, wraz z prowadzącymi oraz koordynatorką projektu Maker Woman.
Na zdjęciu jedna z uczestniczek trzyma w dłoniach wydrukowaną mydelniczkę.
Na zdjęciu uczestniczka trzyma w dłoniach wydrukowaną łyżeczkę do kawy.
Na zdjęciu uczestniczka trzyma w dłoniach wydrukowaną podstawkę na telefon.

Witaj w FabLabie

Address

Centrum Kreatywności Targowa

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00