• Mobilny FabLab

  Wielofunkcyjna pracownia jaką jest FabLab, pełni przede wszystkim rolę edukacyjną. FabLaby wypełniają lukę tradycyjnej edukacji pokazując, że innowacja nie jest czarną magią, a wszystko zależy od kreatywności w naszych głowach i rękach.

  Co się stanie jednak, jeśli takiemu laboratorium doczepimy kółka i puścimy go w podróż do miejsc, w których jak dotąd nie gościła edukacja cyfrowa, ani nowe technologie?

   

  czytaj więcej

 • Przeprowadzka!

  Czas na zmiany! Nasz FabLab powered by Orange zmienia adres. Już niebawem będziecie mogli korzystać z naszych pracowni na Starej Pradze, na ul. Targowej 56.

  czytaj więcej

 • Samo “Eureka!” nie wystarczy

  Ktoś kiedyś ładnie powiedział, że nastrój kryzysu przyśpiesza metabolizm innowacyjności. Zgodnie z taką tezą efektem pandemii powinny być nowe pomysły, innowacje, usprawnienia. Czy rzeczywiście ta zależność jest taka prosta?

  czytaj więcej

 • Działamy zdalnie - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

  Już od roku działamy przede wszystkim zdalnie - podobnie będzie wyglądał kwiecień w naszej pracowni. Co mamy w planach? Koniecznie przeczytajcie!

  czytaj więcej

 • #Imake4MyCity - zagłosuj na pomysł młodych mejkerów!

  Urządzenie, które reaguje na ruch i generuje w ten sposób dźwięki – brzmi fajnie? Jeszcze fajniej zabrzmi, gdy trójka twórców otrzyma grant na jego realizację! Możesz im w tym pomóc głosując na nich w konkursie #Imake4MyCity.

  czytaj więcej

 • FabXLive – Fablabowicze z całego świata, łączmy się!

  Co roku Fablabowicze ze 126 krajów całego świata spotykają się w jednym miejscu. I choć w tym roku tym „miejscem” jest internet, nie mogło zabraknąć również nas!

  czytaj więcej

O NAS

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wsparciu trenerów można w nim nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko.