• Prasa do biomasy, czyli jak wykorzystać odpady organiczne

  "How To Make (Almost) Anything?” - takie pytanie zadali sobie studenci Massachusetts Institute of Technology, którzy dokładnie 20 lat temu założyli pierwszy FabLab. Mimo że upłynęły dwie dekady, to pytanie pozostaje aktualne i na co dzień napędza do działania również w naszym FabLabie.

   

  czytaj więcej

 • Dołącz do nas i buduj z nami naszą społeczność!

  Wraz z przeprowadzką do nowej lokalizacji pojawiają się nowe wyzwania i możliwości. Jest to doskonały moment, żeby zacząć swoją przygodę z Fablabem. Nasz zespół liczy obecnie ok. 20 osób, jednak ciągle potrzebujemy wolontariuszy - makerów, którzy pomogą nam tworzyć nowe miejsce na Starej Pradze. Obecnie szukamy ludzi, którzy wesprą naszych opiekunów pracowni w ich codziennym użytkowaniu oraz pomocy przy realizacji obecnych projektów FabLabu.

  czytaj więcej

 • Mobilny FabLab

  Wielofunkcyjna pracownia jaką jest FabLab, pełni przede wszystkim rolę edukacyjną. FabLaby wypełniają lukę tradycyjnej edukacji pokazując, że innowacja nie jest czarną magią, a wszystko zależy od kreatywności w naszych głowach i rękach.

  Co się stanie jednak, jeśli takiemu laboratorium doczepimy kółka i puścimy go w podróż do miejsc, w których jak dotąd nie gościła edukacja cyfrowa, ani nowe technologie?

   

  czytaj więcej

 • Przeprowadzka!

  Czas na zmiany! Nasz FabLab powered by Orange zmienia adres. Już niebawem będziecie mogli korzystać z naszych pracowni na Starej Pradze, na ul. Targowej 56.

  czytaj więcej

 • Samo “Eureka!” nie wystarczy

  Ktoś kiedyś ładnie powiedział, że nastrój kryzysu przyśpiesza metabolizm innowacyjności. Zgodnie z taką tezą efektem pandemii powinny być nowe pomysły, innowacje, usprawnienia. Czy rzeczywiście ta zależność jest taka prosta?

  czytaj więcej

 • Działamy zdalnie - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

  Już od roku działamy przede wszystkim zdalnie - podobnie będzie wyglądał kwiecień w naszej pracowni. Co mamy w planach? Koniecznie przeczytajcie!

  czytaj więcej

O NAS

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wsparciu trenerów można w nim nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko.