• Weź udział w Akademii Projektowania Przestrzennego!

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powstają modele do gier komputerowych? Co sprawia, że dziś wyglądają bardziej szczegółowo niż jeszcze kilka lat temu?

   

  czytaj więcej

 • Oficjalnie otwieramy FabLab na Targowej

  Trochę już o tym mówiliśmy - ale przypominania nigdy dość. Nasz FabLab działa już na Pradze, na Targowej. Kartony już rozpakowane, ściany pomalowane, więc jesteśmy gotowi na parapetówkę!

   

  czytaj więcej

 • Ogród sąsiedzki przy Targowej 56

  Przeprowadzka to nie tylko zmiana lokalu… Wraz z przeprowadzką na Starą Pragę nasz FabLab zyskał niesamowite sąsiedztwo. Centrum Kreatywności Targowa to przestrzeń, która gości pod swoim dachem wiele firm branży kreatywnej. Gdy rozprawiliśmy się z podstawowymi wyzwaniami w naszej nowej przestrzeni, mogliśmy zaangażować się w bardzo ciekawą akcję sąsiedzką. O tej akcji możecie przeczytać poniżej.

  czytaj więcej

 • Prasa do biomasy, czyli jak wykorzystać odpady organiczne

  "How To Make (Almost) Anything?” - takie pytanie zadali sobie studenci Massachusetts Institute of Technology, którzy dokładnie 20 lat temu założyli pierwszy FabLab. Mimo że upłynęły dwie dekady, to pytanie pozostaje aktualne i na co dzień napędza do działania również w naszym FabLabie.

   

  czytaj więcej

 • Dołącz do nas i buduj z nami naszą społeczność!

  Wraz z przeprowadzką do nowej lokalizacji pojawiają się nowe wyzwania i możliwości. Jest to doskonały moment, żeby zacząć swoją przygodę z Fablabem. Nasz zespół liczy obecnie ok. 20 osób, jednak ciągle potrzebujemy wolontariuszy - makerów, którzy pomogą nam tworzyć nowe miejsce na Starej Pradze. Obecnie szukamy ludzi, którzy wesprą naszych opiekunów pracowni w ich codziennym użytkowaniu oraz pomocy przy realizacji obecnych projektów FabLabu.

  czytaj więcej

 • Mobilny FabLab

  Wielofunkcyjna pracownia jaką jest FabLab, pełni przede wszystkim rolę edukacyjną. FabLaby wypełniają lukę tradycyjnej edukacji pokazując, że innowacja nie jest czarną magią, a wszystko zależy od kreatywności w naszych głowach i rękach.

  Co się stanie jednak, jeśli takiemu laboratorium doczepimy kółka i puścimy go w podróż do miejsc, w których jak dotąd nie gościła edukacja cyfrowa, ani nowe technologie?

   

  czytaj więcej

O NAS

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wsparciu trenerów można w nim nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko.